• კახეთის პოლიციამ თბილისში პოლიციელებზე თავდასხმის, ცეცხლსასროლი იარაღისა და ნარკ...
კახეთის პოლიციამ თბილისში პოლიციელებზე თავდასხმის, ცეცხლსასროლი იარაღისა და ნარკოტიკების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით ერთი პირი დააკავა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის ახმეტის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ი.ქ. თბილისში დააკავეს.
მას ბრალად ედება ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო დათესვა-მოყვანა, მცენარე კანაფის უკანონო შენახვა, ასევე, პოლიციის თანამშრომლებზე თავდასხმა.
სამართალდამცველებმა ახმეტაში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ბრალდებულის საცხოვრებელ სახლში, ეზოსა და ეზოში არსებულ სათავსოებში ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს: ერთლულიანი გადაჭრილი სანადირო თოფი, ცეცხლსასროლი პისტოლეტის მჭიდი, სხვადასხვა ტიპის ცეცხლსასროლი იარაღისთვის განკუთვნილი 7 ვაზნა, გამომშრალი "მარიხუანა" და ნარკოტიკული საშუალების შემცველი მცენარე კანაფი.
პოლიციამ მიმალვაში მყოფი ი.ქ., მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ბრალდებულის სახით დააკავა. ბრალდებულმა დაკავებისას დანის გამოყენებით სცადა პოლიციის თანამშრომლებზე თავდასხმა, რაც სამართალდამცველებმა აღკვეთეს. დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ამოღებულია ნივთმტკიცებად.
ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვის, ნარკოტიკული საშუალების უკანონო დათესვა-მოყვანის, მცენარე კანაფის უკანონო შენახვის, ასევე, პოლიციის თანამშრომლებზე თავდასხმის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილით, 265-ე, 273-ე პრიმა და 353-ე პრიმა მუხლების 1-ლი ნაწილებით მიმდინარეობს.

• Kakheti police arrested one person in Tbilisi for assaulting police officers, il...
Kakheti police arrested one person in Tbilisi for assaulting police officers, illegal purchase and possession of firearms and drugs
The employees of Akhmeta police division under Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of the operational and search measures and investigative actions, detained several times convicted in past I.K. (DoB1983) in Tbilisi.
I.K. is accused of illegal purchase and storage of firearms, illegal planting and cultivation of narcotic drugs, illegal storage of cannabis plants, as well as assault on police officers.
Law enforcement officers in Akhmeta, on the basis of the judge's ruling, searched the house of the accused person as well as the yard and the storage space. As a result of the search activities police officers seized: hunting rifle with a cut barrel, magazine of the pistol, 7 cartridges aimed for various types of firearms, dried “Marijuana” and cannabis plant.
Based on the judge's ruling, the police arrested I.K. as an accused person, who was hiding from legal responsibility. During the arrest, the accused person attempted to attack the police officers with a knife, which was foiled by the law enforcement officers. The weapon of crime - a knife was seized as evidence.
Investigation into the facts of illegal purchase and storage of firearms, illegal planting and cultivation of narcotic drugs, illegal storage of cannabis plants, as well as attack on police officers is conducted under Article 236, Part III, 265, 273(1) and 353(1) of the Criminal Code of Georgia.